Powiadomienia:
Oświadczenia:

Polityka prywatności

Zgody:
..
 

Naszą działalność rozpoczęliśmy ponad 50 lat temu, a początki te były skromne – byliśmy wówczas grupą studentów, którzy znali się z gdańskich uczelni i razem wkraczali w dorosłość. Wówczas zaczęliśmy wykonywać pierwsze prace zarobkowe: pracowaliśmy na studenckich stołówkach, sprzątaliśmy, produkowaliśmy wodę gazowaną, a nawet krawaty na gumce! Te proste zajęcia pozwalały nam na uzupełnianie zawartości studenckich kieszeni, ale mimo to wciąż oczekiwaliśmy czegoś więcej...

..

Część z nas kończyła powoli studia i chciała już zacząć rozwijać się zawodowo, wykorzystując przy tym świeżo pozyskaną wiedzę. Wielu spośród nas było pasjonatami elektroniki, a wspólna nauka na Politechnice Gdańskiej i zbudowane podczas jej trwania przyjaźnie pozwalały nam wierzyć, że przyszła zawodowa praca może być równie porywającą przygodą jak studenckie dokonania. Mocno wierząc w sukces wiedzy i pasji, w 1984 roku utworzyliśmy Zakład Wytwarzania Obwodów Drukowanych, który miał być miejscem, gdzie wiedza o PCB jest stale rozwijana i gdzie powstają najlepsze płytki. Wkrótce pozyskaliśmy pierwszych Klientów i od nich uczyliśmy się, jak produkować obwody, by efekt był jak najlepszy.

..

W tamtych czasach nasze procesy nie były skomplikowane, w produkcji nie stosowaliśmy też zaawansowanych maszyn. Manufakturowe początki pozwoliły nam jednak poznać produkcję PCB od podstaw, a z biegiem czasu na tej bazie stworzyliśmy wiele autorskich rozwiązań. W ten sposób staliśmy się ekspertem w swojej branży. Dzisiaj dzielimy się swoją wiedzą z naszymi Klientami, pomagając im tworzyć ich własne, doskonałe produkty. Nasi Klienci mają pewność, że w każdej chwili mogą nie tylko zlecić nam produkcję nawet najbardziej skomplikowanych obwodów, ale również skorzystać z naszej wiedzy, jeśli mają jakiekolwiek wątpliwości z nimi związane.

 

Obwody drukowane są dla naszych klientów podstawą ich własnej produkcji. Satysfakcję daje nam pomaganie w tworzeniu dobrych produktów naszych klientów

 

Cenimy czas i pieniądze. Naszym Klientom chcemy dostarczać produkty tak szybko, jak tego potrzebują. Sukces osiągniemy stale optymalizując koszty naszej działaności

 
  • Certyfikat bezpieczeństwa pod względem niepalności z Underwriters Laboratories Inc., USA
  • Certyfikat ISO 9001:2015 ISO 14001:2015
... ...
 

Jednym z gwarantów wysokiej jakości, jaką zapewnia TS PCB, jest nowoczesny park maszynowy. Dzięki ciągłym inwestycjom w sprzęt nasz potencjał ciągle rośnie, a możliwości produkcyjne i technologiczne są coraz bardziej imponujące. Pracujemy na nowoczesnych maszynach, głównie produkcji niemieckiej. Na wyposażeniu posiadamy m.in. 14 wiertarek, 4 frezarki, 3 rylcarki oraz 5 testerów, w tym 2 nowoczesne urządzenia A5 Neo.

Wiertarka MODUL to niezwykle precyzyjna maszyna zapewniająca dokładność wiercenia. Prędkość głowic osiąga 250 tys. obrotów na minutę, wyposażona jest w magazynek na ponad 2000 wierteł, które umożliwiają kontaktowe wiercenie na głębokość.

Frezarka LM2 firmy Schmoll zapewnia istotną podczas montażu powtarzalność wymiarów płytek. Wyposażona jest również w system wizyjny CCD, gwarantujący perfekcyjne ustawienie odwiertu w stosunku do warstw wewnętrznych.

... ...
... ...

Naświetlarka LEDIA 5S to maszyna do bezpośredniego naświetlania mozaiki i maski przy użyciu UV-LED. Zapewnia  bezpośredni nadruk obrazu mozaiki i maski bez użycia klisz oraz naświetlanie ścieżek i odległości od 30 um.

Drukarka Sprint 200 to bardzo wydajne, dwugłowicowe urządzenie pracujące w technologii DOTStream Pro. Umożliwia uzyskanie wysokiej jakości opisu: ostrość, czytelność i jednolitość druku na trudnych powierzchniach dzięki dopasowaniu wysokości głowic drukujących do rzeczywistej grubości panela.

 

 

Tester A5Neo posiada 8 szybko poruszających się sond pomiarowych (ang. flying probes) do testowania obwodów drukowanych przy wykorzystaniu metody rezystancyjnej, pojem­nościowej i mieszanej. Jako dane wejściowe listy sieci i węzłów, system akceptuje pliki w formacie IPC-D-356A.

W odróżnieniu od testerów klasy Ultim8 i Loc8 firmy Gardien, format produkcyjny umieszczony jest w szufladzie i testowany w orientacji poziomej. Takie rozwiązanie zapewnia zwartą i zmniejszona bryłę maszyny. Ponadto zastosowanie szybkich i jednocześnie lekkich serwomechanizmów, które w dość nietypowy sposób poruszają sondami (przypominający odnóża pajęczaków) pozwala na znaczne zmniejszenie drgań i cichą pracę. Zastosowane nowoczesne rozwiązania sprzętowe pozwalają na skrócenie czasu testowania.

... ...
 

Od początku działalności TS PCB współpracuje z licznymi branżami produkując obwody drukowane do wielu specjalistycznych urządzeń. Największe branże współpracujące z naszym zakładem to m.in.:

  • aparatura kontrolna - pomiarowa (mierniki cyfrowe i analogowe, regulatory temperatury, stacje ładowania pojazdów elektrycznych, liczniki energii elektrycznej, wagi, kamery, mierniki poziomu dźwięku);

  • aparatura medyczna (przyrządy laboratoryjne, aparaty EKG, holtery ciśnienia, ultrasonografy, aparaty elektrochirurgiczne, bieżnie rehabilitacyjne, urządzenia do diagnostyki arytmii, aparatura endoskopowa);

  • automatyka przemysłowa (stacje redukcyjno - pomiarowe, stacje uzdatniania wody, pompownie i oczyszczalnie ścieków, urządzenia do optymalizacji procesów spalania);

  • automotive (GPS, piloty radiowe, anteny,telefoniczne urządzenia głośnomówiące, mikrofony, urządzenia do zdalnego sterowania);

  • kolej i transport (klimatyzatory, tablice informacyjne, monitory LCD, panele sterujące, kasowniki);

  • telekomunikacja i transmisja danych (systemy alarmowe, radiostacje, centralne telefoniczne, systemy monitoringu, systemy kontroli dostępu).