Powiadomienia:
Oświadczenia:
Zgody:

Budowa nowej części Zakładu

2018-09-28

Wiosną tego roku rozpoczęliśmy budowę nowej części naszego Zakładu przy ulicy Benzynowej w Gdańsku.

 

Na działce o powierzchni 1882 m² powstanie nowoczesna hala z segmentem biurowym o łącznej powierzchni zabudowy 727,44 m². 

Z racji depresyjnego charakteru terenu, nowy budynek osadzony będzie na 215 palach o długości od 12 do 16,5 m. Przestrzeń produkcyjną znajdą w nim stanowiska obróbki mechanicznej, testowania, kontroli końcowej oraz wysyłek wraz z magazynem. Dodatkowo przeniesione tam zostanie Biuro Obsługi Klienta, Dział Zarządzania Jakością, Sekcja CAM, Sekcja Wsparcia CAM oraz Sekcja Logistyki. W obiekcie przewidziane są także biura kierownictwa oraz dwie nowoczesne sale konferencyjne.

 

Nowy budynek jest istotnym elementem rozwoju zakładu - podkreśla Dyrektor TS PCB, Pan Andrzej Wałachowski. Dotychczasowa infrastruktura jest już niewystarczająca i nie pozwala na doskonalenie posiadanych technologii i wdrażanie nowych. Rozbudowa pozwoli na przeniesienie części gniazd produkcyjnych do nowych pomieszczeń. Umożliwi to poprawę warunków pracy i dalszy rozwój tych etapów produkcyjnych, natomiast powierzchnie zwolnione w starym budynku częściowo zostaną wykorzystane do modernizacji innych gniazd produkcyjnych, a częściowo będą przeznaczone do dalszego zagospodarowania. W ten sposób cyklicznie będziemy modernizowali posiadaną infrastrukturę i dostosowywali ją do nowych wyzwań technologicznych i organizacyjnych. Drugim, ważnym elementem rozbudowy zakładu jest jego organizacyjne scalenie, czyli przeniesienie Biura Obsługi Klienta i Sekcji Wsparcia CAM do zakładu produkcyjnego, co usprawni przepływ informacji i organizację pracy.

 

Zakończenie prac budowlanych hali oraz części biurowej zaplanowano na połowę 2019 roku. Wszelkie informacje związane z postępami prac będą na bieżąco publikowane na naszej stronie internetowej.