Powiadomienia:
Oświadczenia:
Zgody:

W kierunku przemysłu 4.0 - nasz najnowszy artykuł w magazynie "Elektronik"

2018-10-12

W październikowym numerze magazynu „Elektronik” opublikowany został artykuł w którym analizujemy produkcję obwodów drukowanych w kontekście Przemysłu 4.0.

 

„Smart factory” to hasło, które pojawia się już od dłuższego czasu w zagranicznej prasie branżowej. Coraz częściej wspominane jest także w kontekście rodzimego przemysłu. Pełna automatyzacja produkcji wydaje się być obecnie jedynym słusznym kierunkiem rozwoju, powoli zauważanym także przez polskich przedsiębiorców.

 

Najnowszy artykuł w „Elektronik” prezentuje i analizuje stopień zautomatyzowania procesów w naszym Zakładzie.

 

Główna korzyść wynikająca z zastosowania rozwiązań Przemysłu 4.0 w TS PCB to integracja wielu systemów w jeden organizm – podkreśla autor artykułu, Dariusz Załęski.

 

Dzięki zastosowaniu automatycznych rozwiązań przepływu danych między poszczególnymi obszarami produkcji, mamy możliwość redukcji kosztów przy zachowaniu elastyczności, która z kolei umożliwia personalizację produktów i usług.

Korzyści wynikające z perspektywy obsługi klienta to np.: optymalne sposoby składania zamówień, wymiana danych z nimi związanych, przygotowanie dedykowanych raportów jakościowych, wysyłkowych etc. Z perspektywy produkcyjnej istotna jest płynność procesów, którą umożliwiają inteligentne systemy zapatrzenia, predykcja uszkodzeń podzespołów maszyn, system alertów pozwalający przeciwdziałać awariom. W całym procesie ograniczono także do minimum obszary, gdzie dane wprowadzane są ręcznie. W znakomitej większości informacje przekazywane są wyłącznie w postaci elektronicznej.

 

Cały artykuł dostępny jest w najnowszym wydaniu magazynu "Elektronik".

 

Zapraszamy do lektury!