Powiadomienia:
Oświadczenia:
Zgody:

Wpływ epidemii koronawirusa w Chinach i Europie na sytuację TS PCB Techno-Service S.A.

2020-03-02

W odpowiedzi na liczne zapytania naszych Klientów wyjaśniamy, jak epidemia koronawirusa oraz jej konsekwencje dotyczące wstrzymania pracy w chińskich fabrykach PCB wpłynęły i wciąż wpływają na sytuację w zakładzie TS PCB.

 

Obchody Chińskiego Nowego Roku planowane były w tym roku na okres między 24 a 31 stycznia, jednak ze względu na zagrożenie epidemiologiczne przerwa w pracy została w całych Chinach przedłużona o dodatkowy tydzień. W wielu zakładach – ze względu na kwarantannę – praca nadal nie została wznowiona.

 


Zawieszenie produkcji w Chinach spowodowało, że wiele zleceń zostało przekierowanych do producentów w Europie, w tym także do TS PCB.


 

Mimo kilkutygodniowych przygotowań do przerwy związanej z Chińskim Nowym Rokiem bardzo szybko byliśmy zmuszeni do wydłużenia terminów realizacji, gdyż otrzymywane zlecenia znacznie wykraczały poza naszą standardową wydajność produkcyjną. Już w styczniu uruchomiliśmy pracę w weekendy oraz rozszerzyliśmy pracę o trzecią zmianę. Tym samym wykorzystaliśmy wszystkie możliwe środki, by wesprzeć naszych stałych klientów w tej trudnej sytuacji. Nawet one nie pozwalają nam jednak na utrzymanie dwu-trzytygodniowych terminów realizacji.

 

Na dzień publikacji niniejszej informacji pierwszym możliwym standardowym terminem realizacji jest drugi tydzień maja, jednak sytuacja jest na tyle dynamiczna, że może się on w każdej chwili zmienić.

 

Wciąż przyjmujemy zlecenia w terminach ekspresowych, jednak już z ograniczoną powierzchnią i tylko w wybranych terminach - w ramach zamówienia ekspresowego możemy zrealizować zamówienia o powierzchni nieprzekraczającej 1 m², zaś termin nie może być krótszy niż 5 dni roboczych.

 

W przypadku zleceń ekspresowych o skomplikowanej technologii najkrótszy możliwy termin realizacji jest ustalany indywidualnie.

 

Musimy również podkreślić, że nie otrzymaliśmy jeszcze wszystkich potwierdzeń zleceń na materiały produkcyjne - w przypadku opóźnienia dostaw istnieje zagrożenie dodatkowego wydłużenia oferowanych obecnie czasów realizacji.

 

Ponieważ doskonale wiemy, że produkowane przez nas obwody drukowane są absolutną podstawą produkcji naszych Klientów, jest nam niezwykle trudno oferować tak długie terminy realizacji, jednak mimo najlepszych chęci nie jesteśmy w stanie w dalszym ciągu zwiększać naszej wydajności.

Pozostaje nam jedynie mieć nadzieję, że ten skomplikowany czas będzie miał wkrótce swój koniec i że już niedługo będziemy mogli powrócić do normalnej pracy krótkich terminów realizacji.

 

O wszystkich zmianach dotyczących realizacji zleceń będziemy Państwa informować na bieżąco.

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta.