Powiadomienia:
Oświadczenia:
Zgody:

Dron z płytką TS PCB - współpraca ze studentami ETI

2017-10-13

Studenci Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki oraz koła studenckiego SKALP, opracowali konstrukcję drona, w której wykorzystana została płytka drukowana wyprodukowana przez TS PCB.

 

Quadcopter to wielowirnikowy helikopter unoszony i napędzany przy pomocy czterech silników. Jego wielkość nie przekracza 10 cm x 10 cm. Dzięki sztywnej ramie nie odkształca się podczas lotu, co ułatwia jego sterowanie. Niewielki rozmiar quadcopterów umożliwia zastosowanie ich w przestrzeniach zamkniętych. Są świetnym narzędziem naukowym do prowadzenia badań w takich dziedzinach jak: nawigacja, systemy czasu rzeczywistego, robotyka, teoria sterowania. W ciągu ostatnich kilku lat wielu naukowców udowodniło, że pojazdy te mogą wykonywać bardzo złożone manewry w powietrzu, rój takich robotów potrafi bez problemu latać w formacjach, składać konstrukcje z wcześniej przygotowanych elementów czy wykonywać inne, równie skomplikowane operacje.

 

Quadcoptery są do tego stosunkowo tanie oraz proste w budowie, dzięki czemu stanowią idealne rozwiązanie podczas stawiania pierwszych kroków w robotyce.