Powiadomienia:
Oświadczenia:
Zgody:

Płytki drukowane – jak wygląda proces zamawiania płytek PCB?

25.10.2022

Produkcja obwodów drukowanych to coś, czego nikt nie powinien się obawiać. Współczesny postęp techniki sprawił, że zarówno prototypowa jak i seryjna produkcja płytek PCB jest na wyciągnięcie ręki - zamówienie płytek PCB w wyspecjalizowanym zakładzie może okazać się bardzo proste. Wystarczy tylko pamiętać o kilku podstawowych kwestiach związanych z dostarczeniem dokumentacji projektowej płytki drukowanej. Jak zatem w praktyce wygląda proces zamawiania płytek PCB?

 

Krok 1 – przesłanie plików oraz wstępna wycena zamówienia

W celu uzyskania kosztorysu produkcji płytek PCB niezbędne jest wypełnienie krótkiego formularza zawartego na  naszej stronie. 

https://tspcb.pl/pytanie/wybor-laminatu

Zapewni on wstępną wycenę danego zamówienia. Jeśli jednak z jakiegoś powodu potrzebny jest dokładniejszy kosztorys, to dokumentację techniczną powinno się wysłać na adres mailowy inquiry@tspcb.pl. Dzięki temu nasi specjaliści będą mogli zapoznać się z wymaganiami danego projektu, a co za tym idzie, zaoferować znacznie dokładniejszą wycenę.

 

Krok 2 – złożenie zamówienia oraz sprawdzenie jego poprawności przez Sekcję Wsparcia CAM

Pierwszą czynnością, jaką należy wykonać w celu zamówienia swoich płytek PCB, jest dostarczenie odpowiednich plików. Projekty obwodów drukowanych powinno przesyłać się w powszechnie akceptowanym formacie plików Extended Gerber RS-274X lub RS-274X2. Oprócz tego niezbędne jest dołączenie plików wierceń w formacie Excellon.

Jesteśmy w stanie wykorzystać także inne formaty plików, do których należą między innymi:

  • ODB++,

  • Eagle BRD*,

  • Mania-Barco DPF,

  • GraphiCode GWK.

 

https://tspcb.pl/zamow-online

 

 

Krok 3 – wstępna weryfikacja poprawności przesłanego projektu

Na tym etapie pracownicy z Sekcji Wsparcia CAM naszej firmy  sprawdzą otrzymane pliki pod kątem ewentualnych nieprawidłowości. W szczególności dotyczy to parametrów DRC (Design Rule Check), które określają możliwości technologiczne oraz produkcyjne danego kontrahenta.

Rzetelni producenci zawsze  weryfikują również poprawność programu wierceń, a także odsłonięcia na maskach. Klient może także liczyć na przycięcie znaków opisowych, które nachodzą na pady lub wystają poza obrys płytki PCB.

Wszelkie wykryte na tym etapie nieprawidłowości zostaną natychmiast zgłoszone Klientowi, który będzie mógł skonsultować się z działem inżynieryjnym w celu ich eliminacji.

 

Krok 4 – rozpoczęcie oraz finalizacja produkcji

Ostatnim etapem jest realizacja zamówienia. W tym celu zamówienie trafia do działu produkcyjnego TS PCB i rozpoczyna się proces produkcyjny obwodów drukowanych. W zależności od priorytetu oraz specyfiki danego projektu czas wytwarzania płytek PCB może się nieznacznie wydłużyć, chociaż w większości przypadków możliwe jest jego zrealizowanie w ciągu 9 dni roboczych w zależności od wybranej technologii. Dodatkowo oferujemy również możliwość ekspresowej realizacji zamówienia.

 
Zobacz także:
 
Newsletter: